niedziela, 4 stycznia 2015

rakowapatka kończy działalność TAK aktywnego społecznika - PIĘKNIE DZIĘKUJE :)NOWY ROK, to idealny moment, aby spróbować!
2015r. to idealny moment :)
JA PRÓBUJE! 


Z Nowym Rokiem kończę swoją działalność TAK aktywnego społecznika. Pisałam już o tym wcześniej. Konsekwentnie stosuje się do swojego postanowienia. Blog i strona - rakowapatka - będzie wciąż prowadzona przeze mnie. Polecam zwrotnikRAKA.pl - portal onkologiczny & antyrak lifestyl - TAM zawsze dostaniecie wiedzę, której często nie macie - a potrzebujecie. Zwrotnik zawsze pokieruje Was w odpowiednie miejsce, a przede wszystkim - odnajdziecie po drugiej stronie klawiatury - CZŁOWIEKA, który z sercem podchodzi do drugiego człowieka. To człowiek, który - to co robi - robi dobrze, wie dlaczego i po co się tym zajął. Ja bardzo Mu dziękuję za wszystko - co razem udało nam się zrobić. Często z Jego pomocą - mogłam pomagać Wam wszystkim. Nie krępujcie się prosić w tamtym miejscu o pomoc. Jak dla mnie jest to najbardziej wiarygodne, rzetelne źródło informacji onkologicznej. Warto śledzić wpisy na portalu Zwrotnika. Jarku - całus w serce! Za współpracę również dziękuję Pani Sławie z Poradnictwo Psychoonkologiczne. Gdyby nie Pani pomoc -ludzie często nie poradziliby sobie, by przejść przez swoją chorobę nowotworową i swoich bliskich. Kłaniam się nisko! Polska Unia Onkologii & Publiczne Centra Onkologii - również ogromne dzięki. Zawsze za reakcję i możliwości . Niestety i muszę to dopisać, bo czuję się w obowiązku - jako wolontariusz, działacz na rzecz chorych, słabszych - podczas mojej działalności zdystansowałam się do przeróżnych fundacji działających na rzecz pacjenta onkologicznego.

NIE POLECAM Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie. Jak już wiecie - a FUJ! - u mnie ma nowy wydźwięk.

Dziękuję wszystkim, którzy ze mną byli - tym którzy odeszli - bo nie podobał im się mój punkt odniesienia do sprawy - oni mnie też czegoś nauczyli - a przede wszystkim - tym którzy zostali i przyprowadzali nowych. Tu i Teraz. Tym, którzy po coś tutaj zaglądali i tym, którzy zaglądali jedynie z czystej ciekawości. Pięknie dziękuje! 

Hej! 
Jeśli to właśnie TY chorujesz na nowotwór, albo jak przyjęło się mówić "masz raka" - PAMIĘTAJ! - najważniejsze jest podejście do choroby. Do siebie samego. Łatwo nie jest, często będziesz sam na siebie zły, że właśnie teraz jesteś taki, że właśnie teraz reagujesz w taki sposób. To jest ten efekt uboczny chorowania. Nie przejmuj się! Staraj się jedynie pamiętać, by swoim bliskim - którzy chcą Ciebie wspierać najlepiej jak potrafią nie sprawiać przykrości zachowaniem - nie swoim - ale właśnie raka. Dla nich to też często ponad ludzkie siły. NAJważniejsze - myśl pozytywnie. Nie myśl o umieraniu, myśl o życiu, które wciąż się dzieje. Nie poddawaj się i nie rezygnuj z siebie, to Ty jesteś gospodarzem, to Twoje ciało - tylko wtedy masz przewagę nad nieproszonym gościem. TRZYMAM za Ciebie kciuki i zawsze posyłam w Twoją stronę kulę dobrej energii! 

Serdeczności,
Patka Pastwińska / rakowapatka

1 komentarz:

  1. Cieszę się Patko że tu trafiłam...będę na pewno zaglądać mimo tego że piszesz iż będziesz mniej aktywna...życzę Ci w tym nowym roku tylko dobra i spełnienia marzeń. Z serca pozdrawiam❤

    OdpowiedzUsuń