środa, 16 kwietnia 2014

Radek i Jego życie z ... rakiem oka.

                          Radek Pliszka
                       fot. archiwum domowe

Rodzice Małego Radka:
"Kiedy Radek miał około 4 miesięcy coraz częściej w jego lewym oczku można było zauważać biały odblask. Trwało to dość długo zanim wybraliśmy się na wizytę do lekarza, gdyż odblask ten widoczny był tylko przy sztucznym świetle, natomiast Radek urodził się w czerwcu, więc nie było też częstych okazji do korzystania ze światła sztucznego. 12 listopada 2013r. u Radka 
wykryto siatkówczaka. My, Jego rodzice nawet nie przypuszczaliśmy, że u takich małych dzieci może występować rak oka, a jednak może."


Historia Choroby: 
http://www.radekpliszka.pl/radekpliszka/Choroba.html


Dziś, 16 kwietnia mały Radek z Rodzicami jest już w Londynie. To Jego pierwsza wizyta. Ten dzielny Mały to bardzo dobry znajomy moich Przyjaciół, którzy wspierają Go w walce z chorobą. Pamiętacie historię Szymonka Piętko? I jego walkę? W czerwcu Szymon przylatuje na wymianę protezy swojego oczka. Wspominam o tym, gdyż te historie raka siatkówczaka są różne. Każda niby podobna do siebie, a jednak walka o życie tych dzieci przebiega indywidualnie i za każdym razem dla każdego rodzica jest dramatyczna. To taki wyścig z czasem! Jeśli możesz pomóc, możesz wpłacić jakąkolwiek kwotę, udostępnić apel, zwrócić uwagę swojego otoczenia na historę Radka - to będzie ogromna pomoc!
Dla małego Radka kula energii i MOC dobrej myśli :)


Koszty leczenia w Wielkiej Brytanii:

*Konsultacja z badaniem dna oka 2200 funtów.
http://www.moorfields.nhs.uk/

*Jedna dawka chemii (melphalan, podawany przez tętnicę udową bezpośrednio do oka) to koszt 18 200 funtów. 
Zazwyczaj to trzy dawki chemii. Znam te procedury, znam zasady - rozmawiałam wiele razy z ludźmi odpowiedzialnymi za takie leczenie w Great Ormond Street Hospital for Children - nie jest łatwo, i nie jest tanio w ogóle.
http://www.gosh.nhs.uk/
Radek jest Podopiecznym w FUNDACJA DZIECIOM 
http://dzieciom.pl/ 
Kontakt: Magdalena & Rafał Pliszka
http://www.radekpliszka.pl/radekpliszka/Kontakt.html 
 


                          Radek z Mamą
                       fot. archiwum domowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz